• Polish
  • English
Start arrow Pomoc arrow Pliki
Pliki

PRZYDATNE PROGRAMY

1. Filezilla
FileZilla to szybki, niezawodny i niezależny od platformy klient FTP, FTPS i SFTP posiadający wiele użytecznych funkcji i instuicyjny interfejs.

2. Total Commander
Total Commander to popularny, zaawansowany menadzer plików pod Windows. Program pozwala na wydajne operacje na plikach i drzewach katalogów; posiada 2-okienkowy interfejs, wbudowanego klienta FTP oraz bardzo wiele funkcji.

3. Firefox
Darmowa, mogąca się pochwalić ogromną popularnościa przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, tworzona przez Fundację Mozilla/Korporację Mozilla oraz wolontariuszy.

4. Mozilla Thuderbird
Popularny, darmowy i samodzielny klient poczty i grup dyskusyjnych.

5. Google PageRank
Prosty, szybki program do sprawdzania wskaźnika Google PageRank dla żądanych stron, oparty na licencji freeware (darmowy).

6. Aptana
Bezpłatny edytor HTML, wyposażony w ogrom funkcji przydatnych przy tworzeniu strony wykorzystującej najnowsze technologie webowe, jak np. Ajax. Cechami wartymi spomnienia jest asystent kodu dla JavaScript, HTML i CSS, przejrzystość interfejsu i tworzonego kodu oraz wieloplatformowość.

7. Miranda IM
Darmowy multikomunikator umożliwiający komunikację m.in. z sieciami Gadu Gadu, ICQ, Tlen i Jabber. Bardzo obszerna baza dodatków i zaawansowane opcje konfiguracji programu mogą przyprawić z początku o zawrót głowy, lecz można dzięki temu dostosować go do naszych potrzeb.

8. 7-zip
Oparty o licencję freeware szybki i niezawodny archiwizator plików obsługujący zarówno popularne archiwa jak ZIP i RAR, jak również mniej znane jak CAB, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM, DEB oraz autorski 7z odznaczający się najwyższym stopniem kompresji.

9. Daemon Tools
Popularny emulator napędów CD/DVD umozliwiający odtwarzanie płyt CD/DVD wprost z obrazu płyty znajdującego się na dysku twardym. Posiada funkcje umożliwiające ominięcie większości stosowanych na płytach zabezpieczeń przed kopiowaniem.

10. NetMeter
darmowy i szybki program do monitorowania ruchu prędkości danych wychodzących i przychodzących do naszego komputera. Ponadto posiada statystyki kumulacyjne dla każdego dnia, miesiąca, itp.